bet365

Devon

DEVON

Devon, Birleşik Krallık İngiltere ülkesinin Güney-Batı bölgesinde bulunan, hem iki seviyeli yerel idarenin üst seviyesi olan bir kontluk hem de kraliyetle ilgili seremoniler için bir törensel kontluktur. Devon plajları ile ve Dartmouth ve Exmoor milli parkları ile Birleşik Krallık'taki tatil turizmi ve diğer ülkelerden turistler için çok çekici turistik bir alandır ve yazlık tatil dönemlerinde nüfusun birkaç misli turist barındırmaktadır. Özellikle geleneksel Britanya plaj şehirleri olan Torquay ve Exmouth çok popülerdir. Devon'un kuzeydeki ve güneydeki sahilleri ve bu sahillerindeki plajları büyük sayıda "surf" sporu yapan genç turist de çekmektedir.

Devon'un bazı turistik doğal zenginlikleri uluslarası dünya zenginlik özel listelerine kabul edilmişlerdir. 2001den itibaren Dorset ve Doğu Devon Sahilleri alanları geolojik adıyla "Jurastik Sahiller" ve 2006dan itibaren de "Cornwall ve Batı Devon Madenleri" Birleşik Krallık'ta bulunan UNESCO Dünya Mirasları listesine dahil alanlardandır. Devon'un kuzeyinde bulunan kumullar kompleksi olan " Braunton Burrows" ise "UNESCO Biosphere Reserve" olarak kabul edilmiştir.

İngiltere’nin güney kıyılarında, Akdeniz tadında bir tatil bölgesi olan Torbay; Torquay, Paignton ve Brixham kasabalarından oluşan bölgeye verilen genel isimdir. İngiltere'nin en çok turist çeken bölgelerinden olan yaklaşık 130.000 nüfuslu Torbay, öğrenciler  tarafından da tercih edilen popüler bir yerdir.Torbay'ın en güneyinde yer alan Brixham 900 yıllık bir tarihi limana ev sahipliği yapmaktadır. Paignton ise Torbay'ın en eski yerleşim alanıdır ve Torbay bölgesinin en sakin ve huzur verici beldesidir. Bir çok eğlence merkezi, alışveriş merkezi, yat limanları ve otelleriyle Torquay tam bir tatil cenneti görünümündedir.

 

DEVON DIL OKULLARIMIZ

LAL, TORBAY                    

SPRACHCAFFE EXMOUTH                          

KAPLAN TORQUAY   

 

 

Fiyat listelerini inceledikten sonra, okul promosyonlarımız, indirimlerimiz ve burslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen ofisimizle irtibata geçiniz 0242 242 94 56  

 

 

Free and Full Templates

WEKM