bet365

Lise

 

Yurtdışı Lise Programları:

            Access Study International Education olarak başta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere de uluslararası öğrenci kabul eden geniş Lise ağımızla Yurtdışı Lise Yerleştirmeleri konusunda da hizmet vermekteyiz.

Okulunuz Lise Öğrencilerinin bireysel olarak ve süresi minimum (1) sömestr olmak üzere ancak öğrencilerin talebi doğrultusunda belirlenebilen sürelerde eğitim almalarının sağlanması konusunda okul seçimi, gerekli belgelerinin hazırlanması ve başvuru, vize konularında hizmet vermekteyiz.

            Lise öğrencileri Türkiye’de eğitimlerine devam ederken 1 eğitim-öğretim döneminden tüm lise eğitimini kapsar sürelerde yurtdışında Devlet / Özel, Yatılı ya da Aile Yanı Konaklaması sunan Liselerde eğitim alabilirler. Bunun avantajları eğitim alınan sureye göre değişiyor ancak genel olarak;

  • Yurtdışı ağımız içerisinde bulunan ve Uluslar arası öğrenci kabul eden Liselerin çoğu eğitim kalitesinden dolayı mesleki eğitim veren Kolejler ve Üniversitelerle ortak program yürütür. Bu da öğrencilerin ya direk üniversite geçişi ya da üniversite hazırlık (Foundation) eğitiminden muafiyet gibi imkânlar sağlar:

            Türkiye’deki Öğrenciler genellikle lisenin son senesini yurtdışında okuyarak Liselerin üniversite geçişlerindeki kolaylığından yararlanmayı hedefliyor. Lise son sınıfı Yurtdışında tamamlamak isteyen öğrencinin öncelikle SLEP (Ortaöğretim İngilizce Sınavı) ya da TOEFL Juniors sınavına girmesi ve aldıkları puanlarla birlikte diğer uymaları gereken kriterleri sağlayarak okullara başvuru yapılması gerekiyor. 

Üniversite geçişi öncesinde ülkeyi ve eğitim sistemini tanıma:

  • Yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenciler için eğitim sistemi ve yaşamı deneyimleme anlamında Yurtdışı Lise Deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için yine faydalı bir dönem.

Türkiye’ye döndükten sonra neler yapılabilir?

  • TC uyruklu olup lise öğreniminin tamamı ya da en az üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayan öğrenciler Türkiye’de YÖS ‘e (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) girme hakkına sahip oluyorlar.

Ücretler  nasıl?

  • Uluslararası öğrenci Kabul eden okullarımızın listesi oldukça uzun ancak dönemlik olarak, listede yer alan okullarımız değişmekte. Konaklama, Yeme-içme ücretleri dahil Eğitim ücretleri, Amerika için 15,000- 25,000 USD  arasında değişmektedir. Kanada için ise eğitim + konaklama ücretleri $ 13,000 CAD dan , İngiltere için ise £ 6200  den başlamaktadır.

 

Free and Full Templates

WEKM