bet365

Avusturya

AVUSTURYA

 

Avusturya yüzyıllar boyunca oturmuş olan köklü eğitim sistemi ve kurumları sayesinde bilim, ekonomi, kültür ve sanat alanlarında birçok önemli şahsiyeti dünya vitrinine çıkarmış, yetiştirmiş olduğu önemli insanlarla Avrupa’nın bugünkü sosyal, kültürel ve ekonomik konumuna ulaşmasında önemli rol oynamış bir ülkedir.

 

Avusturya’ da yaz ve kış olmak üzere 4’er aylık 2 öğrenim dönemi bulunmaktadır. Öğrenciler kış dönemi için en geç 31 Ağustos, yaz dönemi içinse en geç 31 Ocak’a kadar kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar. Üniversitelerde dönem ve kredi sistemi bulunmaktadır. Buna göre öğrenci mezuniyeti için gerekli olan zorunlu ve seçmeli dersleri tamamlayarak sınavlarda başarılı olmak zorundadır.

Avusturya’daki üniversitelerin  öğnim dili Almancadır.  Almanca eğitim vermeyen liselerden  mezun olup, Avusturya’da eğitimine devam etmek isteyen bütün öğrenciler bölümlerine ön kayıt yaptırdıktan sonra, üniversite tarafından tanınan Almanca kurslarına devam etmek zorundadır. Bu kurslar ortalama 2 dönemlik olup, düzenli olarak devam edilmesi durumunda başarılı olarak kolayca bitirmek mümkündür.

 

Access Stuy Yurtdışı Eğitim'in Sizler için hazırladığı Katalog'da Avusturya'da Üniversite Eğitimini  almak için gereken her şey, Okullar ve Bölümler, Fiyatlar, Neler Yapılmalı, Nasıl Yaşanır, Nerede hangi şartlarda konaklanır, nasıl destek alınır gibi tüm sorularınızı cevapları Avusturya 2013 Kataloğumuzda yer almaktadır. Firmamızın Avusturya - Viyana'da da ofisi bulunmaktadır.

 

Free and Full Templates

WEKM